top of page

ZNÁME TY, KTERÝM POMÁHÁME

Kdo jsou Naše děti v Kongu

Devadesát kilometrů severně od konžského města Boma stojí vesnice Loango. V nevelkém domku se dvorkem tu žije kolem patnácti dětí, o které se staráme. Jejich počet se mění, podporujeme i pěstounské rodiny, pokud se některého ze sirotků ujmou, a také odrostlé děti, když odejdou na školu.
 

Všechny děti známe jménem a o jejich potřebách pravidelně mluvíme s vychovatelkou i ředitelem domova, knězem Jean - Martinem Nlandu.


Aktuality z Luangu najdete na FB a IG Naše děti v Kongu.

P5240811.JPG

Každá koruna pomáhá, pravidelný příspěvek je nejcennější. Umožňuje nám plánovat a rozvíjet se. S naší podporou mají děti pestrou stravu, školné a zdravotní pojištění. Naším cílem je soběstačnost -dětí i domova.

O konkrétních projektech na FB a IG.

84770f_015d1b7456f64adf987554bc673876c0.webp

O Našich dětech vyprávíme, přednášky pořádá Markéta Debroise, zakladatelka a koordinátorka projektu a pravidelná návštěvnice Konga.

Nabízíme africkou kávu v našem Kongostánku, se kterým navštěvujeme sympatické kulturní akce. Hrajeme divadlo, soubor Scéna Kralupy pro nás nazkoušel africké pohádky, které hrají, kamkoli je pozvou.

_edited.png

Sirotčinec vlastní 10 ha polí, které kvůli velké vzdálenosti nemůže dobře využívat. Chceme tam postavit farmu, která dětem přinese více výhod najednou.

Více informací o projektu

farma_fb_1.jpg
farma_fb_2.jpg
farma_fb_3.jpg
farma_fb_4.jpg
bottom of page