top of page

ZNÁME TY, KTERÝM POMÁHÁME

Kdo jsou Naše děti v Kongu

Devadesát kilometrů severně od konžského města Boma stojí vesnice Loango. V nevelkém domku se dvorkem tu žije kolem patnácti dětí, o které se staráme. Jejich počet se mění, podporujeme i pěstounské rodiny, pokud se některého ze sirotků ujmou, a také odrostlé děti, když odejdou na školu.
 

Všechny děti známe jménem a o jejich potřebách pravidelně mluvíme s vychovatelkou i ředitelem domova, knězem Jean - Martinem Nlandu.

Aktuality z Luangu najdete na FB Naše děti v Kongu.

Každá koruna pomáhá, pravidelný příspěvek je nejcennější. Umožňuje nám plánovat a rozvíjet se. S naší podporou mají děti pestrou stravu, školné a zdravotní pojištění. Naším cílem je soběstačnost -dětí i domova. O konkrétních projektech na FB.

O Našich dětech vyprávíme, přednášky pořádá Markéta Debroise, zakladatelka a koordinátorka projektu a pravidelná návštěvnice Konga.

Nabízíme africkou kávu v našem Kongostánku, se kterým navštěvujeme sympatické kulturní akce. Hrajeme divadlo, soubor Scéna Kralupy pro nás nazkoušel africké pohádky, které hrají, kamkoli je pozvou.

Buďte naším pravidelným dárcem. Staňte se naším dobrovolníkem.

Pozvěte si nás na vaši akci – uděláme vám přednášku o Kongu, občerstvíme vás výbornou kávou, nebo zahrajeme divadlo. Jezdíme do škol a školek, na firemní akce
i kulturní festivaly.

bottom of page